ماشین آلات تولیدی مجتمع پنجره عایق پردیس تماما از شرکت های بزرگ و معتبر دنیا مانند الوماتیک آلمان و CMS بوده بطوریکه هم اکنون این شرکت با بهره گیری از جدیدترین ماشین آلات تمام اتوماتیک روز ،مانند دستگاه برش خودکار S.B.Z ،دستگاه های جوش چهار سر (سه دستگاه )  و ... یکی از مجهزترین و مدرن ترین کارخانه های سطح کشور می باشد.

 

نام:دستگاه SBZ

وظیفه:برش اتوماتیك پروفیل،تعبیه آبچكها، محل اسپانیولت  سش پنجره و درب،جای توپی ، دستگیره درب، و..

شركت تولید كننده:الوماتك آلمان

 دستگاه SBZ مجتمع تولیدی پنجره عایق پردیس

دستگاه SBZ

استفاده از ماشین آلات پیشرفته و مدرن تاثیر بسیار بر افزایش راندمان و کیفیت تولید دارد. در حقیقت اتوماسیون کردن خط تولید باعث کاهش خطاهای انسانی و افزابیش سرعت تولید می شود. یکی از مهمترین دستگاه های مدرن در تولید درب و پنجره upvc ، ربات ماشین سنتر sbz ساخت کمپانی Elumatec آلمان می باشد. در این دستگاه کلیه محاسبات مربوط به برش، ماشینکاری و حتی محاسبات پیچیده مربوط به فشار باد و میزان اینرسی توسط نرم افزار آلمانی صورت میگیرد که در نوع خود در دنیا بی نظیر میباشد که علاوه بر محاسبات دقیق و سریع باعث پائین آمدن قابل توجه ضایعات می شود. در این نرم افزار نیاز به وارد کردن کدهای ISO به صورت مستقیم نیست و تمام انچه کاربر لازم است انجام دهد وارد کردن یک ساختار گرافیکی از یونیت مورد نظر می باشد. تصویر 3 بعدی که نرم افزار از یونیت فراهم می کند دید کامل و روشنی از محصول را در اختیار کاربر قرار می دهد. این دستگاه قادر است در سه جهت Xو Yو Z، تمام سوراخکاریهایی که به نظر غیر دسترس مینماید را انجام دهد. دقت بی نظیر این دستگاه در رعایت استانداردهای روز اروپا در برش و ابزار زنی پروفیل بالا بردن قابل ملاحظه تولید با کمترین دخالت نیروی انسانی، این دستگاه را به یک نمونه بی رقیب در نوع خود در صنعت درب و پنجره تبدیل کرده است. از مهمترین ویژگی های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد.
• مرکز ماشین کاری سه محوره
• طراحی، برش و ابزار زنی اتوماتیک همراه با رعایت کامل استانداردهای مربوطه
• انجام عملیات ماشین کاری ( برش کاری، سوراخ کاری، ابزارزنی و ..) در شرایطی که پروفیل توسط غلطک های عمودی و ااز پهلو کاملاَ فیکس شده است تا به سطوح پروفیل آسیبی نرساند.
• جابه جایی کاملاَ اتوماتیک پروفیل در طی فرایند تولید بر روی غلطک های ایمن
• به حداقل رساندن دخالت نیروی انسانی که علاوه بر افزایش سرعت تولید بهروری را نیز بالا می برد.
• قرار گرفتن تمامی اره ها و ابزار ها داخل کابین و در فضای دور از دسترس که عملاَ احتمال بروز حادثه را به صفر می رساند.
• پکیج نرم افزاری همراه دستگاه که محصول شرکت الوماتک بوده و براحتی و به سرعت می توان برنامه مختلف برش و ابزار زنی را با استفاده از ان تهیه کرد.

 

دستگاه SBZ شامل اجزاء زیر می باشد.
- کنترل pc
- واحدتغذیه
- ایستگاه های ابزار زنی
- واحد اره اتوماتیک
- واحد تخلیه ضایعات و پروفیل
- ایستگاه انتقال با موقعیت قرار دادن گالوانیزه داخل پروفیل
- واحد تخلیه

واحد كنترلPC دستگاه SBZ.

واحد كنترلPC دستگاه SBZ

تمامی عملکرد برش و ابزار زنی در این مرکز مدیریت، زمانبندی و کنترل می شود.

 

 واحد تغذیه SBZ

واحد تغذيه دستگاه SBZ


در اين قسمت پروفيلها روى چندين تسمه گردان موازى قرار گرفته و به صورت خودكاربه دهانه پارت اول جهت برش و ابزارزنى هدايت مى شوند.

واحد ابزارزنى پارت اول دستگاه SBZ

واحد ابزارزنى پارت اول دستگاه SBZ

در اين قسمت پروفيلها پس از برش و ابزارزنى (تعبيه سوراخهاى آبچك و اسپانيولت) به ايستگاه انتقال هدايت مى شوند.

این واحد از اجزاء زیر تشکیل شده است
غلطک های نگهدارنده: پرفیل ها به وسیله غلطک های نگهدارنده عمودی و از پهلو به سمت اره ها  و ابزارها هدایت می شوند. این غلطک ها با استفاده از فشار متفاوت هوا در هنگام انجام عملیات، پروفیل را محکم در جای خود ثابت نگه میدارند تا در موقع ابزار زنی انحرافی ایجاد نشده و سطوح پروفیل اسیب نبیند و در هنگام انتقال پروفیل با فشار کمتری مانع انحراف پروفیل از مسیر می شوند.
ابزارها:
ابزارها (آبچک داخل و پشت، سوراخ اسپانیولت)در اطراف پروفیل تعبیه شده اند و تنظیم زمان و میزان حرکت آنها به طور خودکار و بر اساس ابعاد پروفیل و سنسورهای موجود بر روی ابزارها صورت می گیرید. در زمان ابزار زنی، موتورهای سوراخ کاری توسط سیلندرهای فشار به ناحیه مورد نظر حرکت می کند. حرکت طولی پروفیل در حین عملیات ابزارزنی توسط واحد تغذیه صورت می گیرید.