پركاربردترين استانداردهای روز شيشه های دو و یا چند جداره

13 خرداد 1396 نوشته شده توسط مدیر سایت
امتیاز دادن به این مطلب
(3 رای)

معرفی پركاربردترين استانداردهای روز شيشه های دو و یا چندجداره ساختمانى:

از جمله آزمون های مهم استاندارد شیشه های دو یا چند جداره میتوان به آزمون های زیر اشاره نمود:


۱-آزمون تعیین ضخامت محفظه هوا : یک قطعه شیشه دو جداره که مطابق با روش تولید محصول اصلی ساخته شده و یک ضلع آن بدون فاضل است تهیه نموده،فاصله بین جداره های داخلی شیشه ها را تا فاصله ۱۰ میلیمتر از لبه با استفاده از کولیس اندازه گرفته و عدد بدست آمده را با دقت ۱/. اعشار گزارش میکنیم.


۲-آزمون تعیین ضخامت قطعه شیشه دو یا چند جداره: یک قطعه شیشه دوجداره مطابق با محصول اصلی کارخانه تهیه نموده،در وسط اضلاع تا فاصله ۱۰ میلیمتری از لبه قطعه،ضخامت را توسط میکرو متر اندازه گرفته و عدد بدست آمده را با دقت ۱/. اعشار گزارش میکنیم

 

۳-آزمون تعیین ابعاد شیشه دو یا چند جداره: ابتدا یک نمونه منطبق با محصول اصلی کارخانه تهیه نموده و توسط متر یا خط کش فلزی با دقت ۱ میلیمتر دو ضلع مجاور و دو قطر قطعه را اندازه گرفته و نتایج را گزارش نمایید.


۴-آزمون تعیین نقطه برفک: قسمت اصلی این آزمون سطح سرد با دماي قابل کنترل است که بتواند بصورت موضعی قسمتی از سطح شیشه را به دمای مورد نظر برساند . ابتدا دو طرف شیشه را کاملا تمیز کرده و سطح سرد را در وسط آزمونه قرار داده و دمای آنرا به آرامی پایین میآوریم . سپس سطح سرد را از آزمونه جدا کرده و طی ۳۰ ثانیه تشکیل برفک بر روی سطح داخلی آنرا به کمک جعبه رویت بررسی میکنیم.


۵-آزمون پایداری در برابر محیط با رطوبت بالا


۶-آزمون چرخه آب و هوایی تسریع شده


۷-آزمون مه گرفتگی : این آزمون شامل دستگاهی است که آزمونه ها را داخل آن در فاصله معینی از یک لامپ خورشیدی قرار میدهند.در این دستگاه در مدت هفت روز در معرض تابش پرتو خورشیدی قرار میگیرد و برای مشاهده رسوبات ،صفحه ای سرد به وسط طرف دیگر آن می چسبانند تا رسوب در زیر آن جمع گردد.
در مدت زمان آزمون نباید روی سطح داخلی آزمونه ها لک یا رسوب مشاهده شود و همچنین آزمونه ها نباید دچار ترک خوردگی یا شکستگی گردند.


۸-آزمون چسبندگی درزبند ثانویه


۹-آزمون تست پروانه ای


۱۰-آزمون مخلوط شدن درزبند ثانویه

20736 بار خوانده شده آخرین ویرایش در شنبه, 13 خرداد 1396 01:23
برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید