چگونگی نگهداری از پنجره های UPVC

چگونگی نگهداری از پنجره های UPVC چگونگی نگهداری از پنجره های UPVC
06 خرداد 1396 نوشته شده توسط مدیر سایت
امتیاز دادن به این مطلب
(0 رای)

اگر بخواهید بیشترین بهره را از پنجره های UPVC  خود ببرید؛ رعایت برخی از نکات باعث می شود، کارایی و عمر این پنجره ها  بیش از پیش بالا رود. این نکات به قرار زیر است:

 


·     با فاصله های زمانی معین، تمام قطعات مکانیکی و متحرک پنجره ها را روغن کاری کنید. البته این عمل باید توسط روغن های رقیق موجود انجام شود.
·     به منظور دوام بیشتر لاستیک های درزگیر پنجره ها، در بازه زمانی مشخص حداکثر سه ماه یکبار آن ها را توسط پارچه ای حاوی صابون مایع تمیز کنید. زیرا این عمل نرمی، انعطاف و تمیزی لاستیک ها را به ارمغان می آورد.
·     برای تمیز کردن پنجره ها می توانید از مخلوط آب و صابون استفاده کنید تا بدون باقی گذاشتن اثر گردو غبار، پنجره ها را براق سازد.
·     پارچه ای را که جهت تمیز نمودن پنجره ها انتخاب می کنید، می بایست بدون پرز باشد تا بتوان به راحتی سطوح پنجره ها را تمیز کرد.
·     اگر پس از نصب پنجره ها، هنوز فعالیت های اجرایی ساختمان باقی مانده است، می بایست، برچسب روی پنجره ها کنده نشود تا از آسیب به آن ها جلوگیری شود. همچنین نبایستی این کاور ها به مدت طولانی بر روی پنجره های باقی بماند. چراکه ممکن است اثر چسب تا مدت ها بر روی پنجره های باقی بماند.
·     به طور مرتب دستگیره ها و قسمت های متحرک دیگر پنجره ها را بررسی کنید که شل و هرز نشده باشند. معمولا" با چک کردن منظم این قسمت ها، می توان پیچ مربوطه را یافت و آن را پیش از بروز مشکل محکم کرد.
·     در هنگام فعالیت های بازسازی از قبیل نقاشی ، سیمانکاری و ... لازم است پنجره ها را با پوشش مناسبی پوشانده تا آسیبی به آن نرسد. در صورت آلوده شدن پنجره ها لازم است بدقت پنجره ها را تمیز کرد تا وجود این مواد باعث کدر شدن سطوح پنجره نشود.
·     با توجه به تنوع یراق آلات در نظر گرفته شده، جهت پنجره های UPVC  ، می بایست دستور العمل های مفیدی که از طرف سازنده در خصوص  نحوه استفاده از آن ها ارائه می گردد، به دقت صورت پذیرد تا در صورت بروز هر گونه مشکل، بتوان آن را بر طرف کرد.
·      از نزدیک نمودن وسایل حرارت زا همچون آتش جوشکاری و یا شعله مستقیم به پنجره های یو پی وی سی اجتناب کنید.
·     رعایت موارد مذکور میتواندزیبایی و سلامت دایمی درب و پنجره های UPVC  را تضمین کند

خدمات پس از فروش پنجره عايق پرديس

19023 بار خوانده شده آخرین ویرایش در شنبه, 06 خرداد 1396 03:02
برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید