از فقیر تا غنی؛ از صفر تا میلیارد چقدر باید عرق ریخت؟

20 خرداد 1396 نوشته شده توسط مدیر سایت
امتیاز دادن به این مطلب
(1 رای)

میلیاردرهای خودساخته همه یک استراتژی مشترک در کسب ‌وکار دارند:

از فقیر تا غنی؛ از صفر تا میلیارد چقدر باید عرق ریخت؟

میلیاردرهای خودساخته همه یک استراتژی مشترک در کسب ‌و کار دارند:

? آن‌ها ریسک‌های عظیمی را پذیرفته‌اند. هیچ مسیر دقیق و محتاطانه‌ای برای ثروتمند شدن وجود ندارد.

طــبق اینفوگرافیکی که توسط Funders and Founders بر اساس فهرست میلیاردرهای بلومبرگ تهیه شده است، از میان ۱۰۰ نفر از ثروتمندترین افراد حال حاضر دنیا:

 ۲۷ نفر ثروت خود را به ارث برده‌اند.
 ۳۶ نفر در خانواده فقیری به دنیا آمده‌اند و
 ۱۸ نفر هیچ مدرک دانشگاهی‌ای نداشتند.
 ۸ نفر از این میلیاردرهای کارآفرین در هر دو این دسته‌ها جای داشتند: آن‌ها نه خانواده ثروتمندی داشتند و نه تحصیلات دانشگاهی داشتند.

 لری الیسون (Larry Ellison)، بنیان‌گذار غول نرم‌افزاری اوراکل (Oracle) را در نظر بگیرید. او یک یتیم بوده است و اخیراً ثروت خالص وی ۳۷ میلیارد دلار تخمین زده شده است؛ و آمانسیو اورتگا (Amancio Ortega)، بنیان‌گذار زارا (Zara)، فرزند یک کارگر راه‌آهن بوده است و اخیراً ثروت خالص وی ۵۲ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

? چه درسی در زندگی فوق‌العاده این افراد نهفته است؟ همان طور که اینفوگرافیک نشان می‌دهد، برخی استراتژی‌های این هشت کارآفرین در کسب‌وکار مشترک است. پنج نفر از این گروه برجسته در دوران سخت سرمایه‌گذاری کردند، چهار نفر شرکت‌هایی را خریداری کردند که هنگام خرید خرابه‌ای بیش نبودند، سه نفر از آن‌ها یک معامله موفقیت‌آمیز انجام دادند که مسیر زندگی آن‌ها را تغییر داد، هفت نفر از آن‌ها جزء اولین کسانی بودند که متوجه ترندهای (روندهای) نوظهور شدند، سه نفر از این میلیاردرهای خودساخته در کنارکارکنان خود غذا می‌خورند و نیمی از این میلیاردرهای خودساخته در اولین کسب‌وکارشان نبود که به موفقیت دست پیدا کردند و حوزه‌های مختلفی را امتحان کردند.

16583 بار خوانده شده آخرین ویرایش در جمعه, 19 خرداد 1396 21:45
برای ثبت نظر باید در سایت ثبت نام نمایید